Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 15-19 kwietnia 2024 r. w grupie Biedronek obchodziliśmy Tydzień Promocji Zdrowia, pod hasłem: „Smacznie i zdrowo”, promując wśród przedszkolaków zdrowy styl życia oraz właściwe odżywianie.

Pierwszego dnia przedszkolaki poznały Piramidę Żywienia Przedszkolaka. Słuchały bajki „Podróż do wnętrza piramidy żywienia”, oglądały prezentację na temat zdrowego odżywiania, odróżniały zdrowe produkty od niezdrowych oraz stworzyły wspólną Piramidę Żywienia.

Podróż do Mlecznej Krainy

W dniu 16 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z grupy Biedronek udały się w podróż do Mlecznej Krainy. Mleko jest głównym źródłem wapnia w naszej diecie, dostarcza nam również wysokowartościowe białko. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda proces produkcyjny mleka, skąd się bierze mleko oraz jakie produkty wytwarzane są z mleka. Degustowały wybrane rodzaje sera: biały, żółty, camembert, kozi ser, mozzarella oraz smakowały swoje ulubione produkty mleczne: serki, jogurty, napoje mleczne.

Podróż do Krainy Chleba

Kolejnego dnia obchodów Tygodnia Promocji Zdrowia grupa Biedronek wybrała się w podróż do krainy Chleba. Poznały kolejne etapy powstawania chleba, słuchając bajki – Skąd się bierze chleb oraz układając historyjkę obrazkową - Od ziarenka do bochenka. Prezentując różne rodzaje pieczywa oraz ziaren jako dodatki do pieczywa: płatki owsiane, sezam, słonecznik, dynia. Bawiąc się w piekarza – lepiąc z masy solnej różne rodzaje pieczywa: bułeczki, rogale, bagietki i chlebki. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja pieczywa: bagietki i bułeczek  z masłem i miodem.

Podróż do Krainy Warzyw i Owoców

Podczas kolejnego dnia zajęć promujących zdrowe odżywianie grupa Biedronek wyruszyła w podróż do krainy Warzyw i Owoców, by zachęcić dzieci do ich spożywania. Przedszkolaki ćwiczyły do piosenki – Jarzynowa gimnastyka, poszukiwały ukrytych owoców i warzyw, rozpoznawały je po dotyku oraz segregowały według wylosowanego koloru. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja pysznych owoców.

Turniej Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu

W dniu 19 kwietnia 2024 r. grupa Biedronek i Jagódek spotkała się na Turnieju wiedzy o zdrowym odżywianiu, podsumowującym Tydzień Promocji Zdrowia – Smacznie i zdrowo. Każda z drużyn doskonale rozwiązywała zadania i zagadki o zdrowym odżywianiu, zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie spotkania odbył się wspólny poczęstunek warzywno-owocowy.