Prosimy o przekazanie  1,5% podatku dla naszego Przedszkola.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym formularza PIT  (np. PIT 37) wpisać w części:
K- Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OOP)
KRS -   0000270261
L - Informacje uzupełniające
Cel szczegółowy - PM nr 88 w Łodzi 3644
Dzięki pozyskanym środkom z 1,5% możemy zakupić m.in. pomoce dydaktyczne, zabawki, gry, wyposażenie do klas dla dzieci, czyli wszystko to,  co będzie służyło dzieciom i ich rozwojowi.

ZMIANA BANKU I NUMERU KONTA
Uprzejmie informujemy o zmianie banku i konta bankowego naszego przedszkola od stycznia 2022r. Opłaty za przedszkole za grudzień należy wpłacać na nowy numer:
38124010371111001109110221 Pekao SA

Ulotka informacyjna dla rodziców na temat wszawicy

Szanowni Rodzice!

To nie jest wstydliwy problem.

Wszawica jest chorobą, którą można skutecznie zwalczać!

Niestety, mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż pojawia się w skupiskach ludzkich. Szczególnie narażone są na nią nasze dzieci. Zastosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz szkolnych procedur pozwoli uniknąć rozprzestrzeniania się tej choroby w naszym przedszkolu.

Na co zwrócić uwagę, czyli objawy wszawicy:

• Swędzenie i zaczerwienie skóry głowy – szczególnie na linii włosów.
  • Częste drapanie głowy, uczucie pieczenia.
  • Grudki na skórze głowy (strupki od ukąszeń).
  • Szarobiałe kuleczki (gnidy) o wielkości około 1 mm widoczne u nasady włosów, które nie dają się strząsnąć – najczęściej na karku, skroniach, za uszami.
  • Przeczosy, czyli ranki powstające na skutek drapania się.

Co robić, jeśli na głowie dziecka pojawiły się wszy i/lub gnidy:

• Poinformować wychowawcę lub bezpośrednio dyrektora o wszawicy zauważonej u dziecka.
  • Zastosować dziecku kurację dostępnymi w aptekach środkami przeciwko wszom. Należy dostosować się do zaleceń podanych przez producenta.
  • Z włosów dziecka ściągnąć wszystkie gnidy (bardzo ważne!).
  • Kurację należy także zastosować u pozostałych członków rodziny (z wyjątkiem dzieci do lat 3).
  • Po 7–10 dniach należy powtórzyć kurację preparatem przeciwko wszom.
  • Wyprać bieliznę pościelową, ręczniki, czapki, szaliki, poduszki, nakrycia na łóżka w temperaturze 60 st. C. Wszy i gnidy giną przy temperaturze 53,5 st.
  • Wszystkie grzebienie, szczotki i przedmioty służące do pielęgnacji włosów (a także gumki, spinki, opaski) dokładnie myć w gorącej wodzie z detergentem.
  • Odzież, zabawki i inne przedmioty, których nie można wyprać, należy zamknąć co najmniej na 2 tygodnie w szczelnej torbie foliowej. Po tym czasie wszy i gnidy zginą. Następnie przedmioty te należy dokładnie wytrzepać.
  • Poinformować rodziców dzieci, z którym stykało się dziecko poza przedszkolem, że doszło do zarażenia.

Nie należy: golić dziecku głowy, stosować preparatów dla zwierząt, krzyczeć na dziecko, wyśmiewać się z niego lub piętnować, szukać winnych, ukrywać choroby.

WAŻNA PROFILAKTYKA!

Jak postępować, aby chronić dziecko przed zarażeniem wszami:

• Czesać i szczotkować dokładnie włosy dziecka.
  • Myć dziecku głowę co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu.
  • Uczyć je, aby nie pożyczało przyborów higienicznych (grzebieni, szczotek).
  • Uczyć je korzystania tylko ze swoich ręczników.
  • Przypominać mu, aby nie korzystało z pożyczonych czapek, szalików i innych nakryć głowy.
  • Związywać lub spinać dziecku długie włosy (bardzo ważne)
  • Sprawdzać stan czystości głowy dziecka po pobycie na feriach, wycieczkach itp., a także po podróżach pociągiem, samolotem, autobusem.
  • W przypadku prośby ze szkoły o konieczności sprawdzania czystości głowy dziecka wykonywać to bardzo dokładnie i codziennie. Sprawdzać też czystość głów pozostałych domowników.

Podstawową zasadą profilaktyki jest stała, systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia.